Εκλογική Γενική Συνέλευση - Υποψηφιότητες

2019-02-23

Η Εκλογική Γενική Συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2019, και ώρα 9:00 π.μ. στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Σπάρτης.

Θέματα Ημερήσιας Διάταξης:

  1. Ενημέρωση για τρέχοντα θέματα από το απερχόμενο προεδρείο.

  2. Ενημέρωση από τους Αιρετούς του ΠΥΣΠΕ Λακωνίας.

  3. Εκλογή Προέδρου Γ.Σ. και Πρακτικογράφου.

  4. Απολογισμός Πεπραγμένων απερχόμενου Δ.Σ. - Οικονομικός Απολογισμός.

  5. Κριτική Πεπραγμένων-Οικονομικού Απολογισμού.

  6. Ψηφοφορία για την έγκριση ή μη των Πεπραγμένων και του Οικονομικού Απολογισμού.

  7. Παρουσίαση των υποψηφιοτήτων.

  8. Ομιλίες εκπροσώπων των συνδυασμών.

  9. Ψηφίσματα - Αποφάσεις Γ.Σ..

  10. Έγκριση 3/μελούς Εφορευτικής Επιτροπής.

  11. Μυστική ψηφοφορία παρουσία δικαστικού αντιπροσώπου για την ανάδειξη νέου Δ.Σ. και νέας Ε.Ε.

Υπενθυμίζουμε στους/στις συναδέλφους/ισσες εκπαιδευτικούς ότι η συμμετοχή στις εκλογικές διαδικασίες προϋποθέτει και την πλήρη οικονομική τακτοποίησή τους. Η συνδρομή για τη συνδικαλιστική χρονιά 2018-19 είναι:

Μόνιμοι:

31€ (22€ για Δ.Ο.Ε. + 9€ στο σύλλογο)

Αναπληρωτές:

24€ (12€ για Δ.Ο.Ε. + 3€ για την ΑΔΕΔΥ + 9€ στο σύλλογο)

Στους/στις μόνιμους/μες εκπαιδευτικούς θα γίνει παρακράτηση της συνδρομής από τη μισθοδοσία τους. Οι αναπληρωτές/τριες εκπαιδευτικοί που δεν έχουν καταβάλει τη συνδρομή τους μπορούν να πληρώσουν την ημέρα της ψηφοφορίας στον ταμία του συλλόγου κ. Ρουμελιώτη Γεώργιο τηλ. 6972406424 και με την απόδειξη πληρωμής, να ψηφίσουν.

Στις εκλογές της 27ης Φεβρουαρίου 2019 συμμετέχουν 3 συνδυασμοί:

Α) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ - το ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1) Καλομοίρης Γεώργιος, ΠΕ 11 - Δ.Σ. Μαγούλας

2) Μοίρα Μαρία-Άννα, ΠΕ 70.ΕΑΕ - 5ο Δ.Σ. Σπάρτης


Β) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Π.Ε. ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΟΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1) Γερουλάκος Θεόφιλος, ΠΕ 70 - Δ.Σ. Μυστρά-Αγίου Ιωάννη

2) Ζάβρας Κωνσταντίνος, ΠΕ 70 - Δ.Σ. Μυστρά-Αγίου Ιωάννη

3) Καψάλης Θεόδωρος, ΠΕ 11 - 1ο Δ.Σ. Σπάρτης

4) Μπολοβιτσιώτη Γεωργία, ΠΕ 71 - Ειδικό Δ.Σ. Σπάρτης

5) Παπαδημητρίου Παναγιώτης-Γεώργιος, ΠΕ 08 - 5ο Δ.Σ. Σπάρτης

6) Ρουμελιώτης Γεώργιος, ΠΕ 70 - 5ο Δ.Σ. Σπάρτης

7) Σαρακίνη Κονδυλία, ΠΕ 70 - Δ.Σ. Μαγούλας

8) Στρατηγάκης Μιχαήλ, ΠΕ 70 - Δ.Σ. Μυστρά-Αγίου Ιωάννη

9) Υφαντίδου Στέλλα, ΠΕ 70.ΕΑΕ - Ειδικό Δ.Σ. Σπάρτης

10) Χριστάκου Αικατερίνη, ΠΕ 70.ΕΑΕ - 5ο Δ.Σ. Σπάρτης

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ 

1) Βοργιάς Φίλιππος, ΠΕ 70 - 2ο Δ.Σ. Σπάρτης

2) Λάμπρου Ηρώ, ΠΕ 70 - Δ.Σ. Σελλασίας

3) Χάρακα Βαρβάρα, ΠΕ 70 - Δ.Σ. Μυστρά-Αγίου Ιωάννη


Γ) ΜΑΧΟΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ Ανεξάρτητη Εκπαιδευτική Κίνηση

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

  1. Βασιλάκος Νικόλαος, ΠΕ 11 - 1ο Δ.Σ. Σπάρτης

  2. Μπαγιώκος Γεώργιος, ΠΕ 60 - 12ο Νηπιαγωγείο Σπάρτης

  3. Σουμάκης Γεώργιος, ΠΕ 70 - 9ο Δ.Σ. Σπάρτης

  4. Τουρνάς Ευθύμιος, ΠΕ 70 - 3ο Δ.Σ. Σπάρτης

  5. Χανδόλιας Σπυρίδων, ΠΕ 70 - Δ.Σ. Ξηροκαμπίου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

  1. Λάζαρη Θεοφανεία, ΠΕ 60 - 5ο Νηπιαγωγείο Σπάρτης

  2. Σουρλή Αντωνία, ΠΕ 60 - 12ο Νηπιαγωγείο Σπάρτης

  3. Τρικόγιας Γεώργιος, ΠΕ 70 - Δ.Σ. Ξηροκαμπίου

Η ψηφοφορία θα διεξαχθεί από 12.30 μέχρι 15.30. Οι ψηφοφόροι θα σημειώνουν μέχρι εφτά (7) σταυρούς προτίμησης για Δ.Σ. και μέχρι τρεις (3) σταυρούς για Ε.Ε. Η παρουσία όλων είναι απαραίτητη.

To Δ.Σ.